Urlop Rzecznika Prasowego

Uprzejmie informuję, że w  dnia 2 do 22 lipca 2018r  będę korzystała z urlopu wypoczynkowego.

W interesujących Państwa sprawach proszę kontaktować się z zastępującym mnie prokuratorem Mariuszem Duszyńskim  –  telefon kontaktowy 510 995 043

 

Grażyna Wawryniuk

pf Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Akt oskarżenia w sprawie fałszywych alarmów bombowych

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku  skierowała do Sądu  akt oskarżenia przeciwko Jackowi P. za udzielenie innej osobie pomocy do fałszywego zawiadomienia o podłożeniu  ładunku wybuchowego w budynku  Sądu Okręgowego w  Gdańsku oraz Sądu Rejonowego Gdańsk- Południu.

Oskarżonemu zarzucono  popełnienie  dwóch  przestępstw  z art.  18 § 3 k.k. w zw. z art. 224 a k.k. w zb. z art. 239 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. Czytaj dalej Akt oskarżenia w sprawie fałszywych alarmów bombowych

Postępowanie w sprawie martwych fok

Decyzją Prokuratora Okręgowego w Gdańsku Prokuratura Rejonowa w Gdyni została wyznaczona do prowadzenie postępowania dotyczącego martwych fok.
W okresie od kwietnia do czerwca br. ujawniono łącznie pięć martwych fok szarych, w tym dwie na plaży w Gdyni oraz trzy na plażach Półwyspu  Helskiego.
Postępowanie prowadzone jest w sprawie uśmiercenia fok , to jest o czyn z art. 35 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt, zagrożony karą pozbawienia wolności do 3 lat.