Wniosek o warunkowe umorzenie postępowania

Wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego Prokuratura Rejonowa w Wejherowie zakończyła postępowanie przeciwko 32-letniej kobiecie, która pozostawiła swojego 2-letniego syna w zamkniętym samochodzie.

8 czerwca 2018 roku funkcjonariusze Policji zostali powiadomieni, że na parkingu przy dworcu PKP w Rumi , w zamkniętym samochodzie znajduje się dziecko. Jego płacz usłyszały osoby parkujące obok.

Po uprzednim wybiciu szyby w pojeździe Policjanci wyjęli dziecko z samochodu. Chłopiec był mokry od potu i gorący.

Jak ustalono dziecko w samochodzie pozostawiła jego matka. Przebywało   w nim ponad 3 godziny. Temperatura powietrza wynosiła wówczas 26 stopni Celsjusza.

Kobiecie, jako osobie  zobowiązanej do opieki nad swoim małoletnim synem przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwo  z art.  160 § 2 k.k. w zw z art. 160 § 3 k.k. Kobieta nie zachowała wymaganej ostrożności i pozostawiła dziecko w zamkniętym samochodzie, co spowodowało u małoletniego wyczerpanie z gorąca i przegrzanie organizmu. W ten sposób nieumyślnie naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.

Wniosek o  warunkowe umorzenie postępowania  został  skierowany do Sądu  Rejonowego w Wejherowie.