Strona główna

2017-05-26 08:37

W ostatnich dniach funkcjonariusze celno-skarbowi pomorskiego KASu - Oddziału Celnego "TERMINAL KONTENEROWY" w Gdańsku w ramach sprawowanego dozoru i kontroli celnej zabezpieczyli 19 paczek zawierających białą sprasowaną substancję.  Łączna masa brutto zabezpieczonego towaru to ponad 20 kg. Paczki były ukryte w kontenerze - chłodni. Przeprowadzone testy na obecność narkotyków wykazały obecność kokainy. Zatrzymany towar zostanie przekazany do Działu Laboratorium Pomorskiego Urzędu Celno - Skarbowego w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Całość dokumentacji dotyczącej ujawnienia zostanie przekazana do Działu Dochodzeniowo-Śledczego Delegatury w Gdańsku. Na podstawie dostępnych źródeł oszacowano towar na wartość ok. 4 mln zł.

Śledztwo w sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Jak ustalono narkotyki zostały przewiezione do Europy z Ameryki Południowej. W sprawę przemytu zaangażowane są osoby wielu narodowości. Sprawa jest analizowana pod kątem kanałów przerzutowych narkotyków do Europy.

Realizowane są czynności zmierzające do zatrzymania sprawców.

 

 

Postępowanie prowadzone jest w sprawie dokonania przywozu do Polski znacznej ilości środków odurzających (art.55 ust.3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 (do lat 15).

 

 

Barbara Szalińska – rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku (tel.600-408-502)

Tatiana Paszkiewicz – rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

 

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone