Śledztwo w sprawie złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego.

Prokuratura Rejonowa  Gdańsk Wrzeszcz  w Gdańsku wszczęła śledztwo  w  sprawie zdarzenia do jakiego doszło 19 września 2018 roku w Gdańsku. Nieznany sprawca rzucił kawałkiem płyty chodnikowej w okno synagogi mieszczącej się przy ul. Partyzantów 7.  Została wybita szyba, a płyta wpadła do pomieszczenia, w którym przebywali wierni.

Prokurator powiadomiony o zdarzeniu niezwłocznie udał się na miejsce i osobiście przeprowadził oględziny. Ze względu na wagę sprawy niezwłocznie wszczął śledztwo.

Bezpośrednio po zdarzeniu przeprowadzono szereg czynności mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy przestępstwa. Przesłuchano wszystkie osoby przebywające w synagodze w chwili zdarzenia. Sam moment zdarzenia został zarejestrowany przez zamieszczony na synagodze monitoring, który został zabezpieczony. Zarejestrowany wizerunek sprawcy został  niezwłocznie przekazany do wszystkich jednostek Policji z terenu Gdańska. Na polecenie prokuratora został również przekazany mediom celem jego upublicznienia. Dokonano zabezpieczenia i trwa analiza innych monitoringów zabezpieczonych z kamer na trasie, którą mógł poruszać się sprawca. Również w dniu 19 września 2018 roku do badań przekazano kamień, którym posłużył się sprawca w celu zabezpieczenia do dalszych badań identyfikacyjnych jego DNA.

Trwają intensywne czynności wykrywacze pod nadzorem prokuratora.