Zarzut dla mężczyzny , który wypchnął kobietę na jezdnię

Zarzut spowodowania obrażeń ciała oraz  narażenie pokrzywdzonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo  utraty życia albo ciężkiego uszczerbku  na zdrowiu przedstawiono  34 letniemu  mężczyźnie. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gdyni.

Do zdarzenia  doszło 28 września 2018 roku  w  Gdyni.

80 letnia pokrzywdzona stała przy przejściu dla pieszych. Sprawca,  bez powodu  popchnął  ją.   .

Kobieta upadała na jezdnię doznając urazów w postaci stłuczenia twarzy oraz  kolana i  ręki. Obrażenia te  naruszyły  czynności narządów jej  ciała na czas poniżej 7 dni .

Z uwagi  na okoliczności zdarzenia, pokrzywdzona została bowiem wypchnięta na jezdnię, którą poruszały się samochody, była narażona na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty  życia   albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Podejrzanemu  zarzucono  popełnienie przestępstwa z  art. 157 § 2k.k. w zb. z art. 160 § 1 k.k. w zw.  z art. 11 § 2 k.k.  Uznano również, że  podejrzany działał publicznie i bez  powodu , okazując  lekceważenie dla porządku prawnego.

Podejrzany przyznał się do popełnienia  zarzuconego   mu przestępstwa. Złożył wyjaśnienia . Podał, że  nie potrafi wytłumaczyć swojego zachowania.  Był pod wpływem alkoholu.

Zarzucone podejrzanemu  przestępstwo  zagrożone  jest  karą do 3 lat pozbawienia  wolności.

Na wniosek  prokuratora  Sąd tymczasowo  aresztował podejrzanego  na okres 1 miesiąca.