Akt oskarżenia w sprawie uszkodzenia ciała

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa w Gdańsku skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko  37 letniemu mężczyźnie  za  spowodowanie uszkodzeń ciała  u swojej partnerki.  Mężczyźnie zarzucono popełnienie  przestępstwa z art. 157 § 1 k.k. w zb. z art. 157 § 2 i 4 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. 

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia 2018 roku w jednym z mieszkań w Gdańsku. W godzinach wieczornych pomiędzy  pokrzywdzoną,  a jej partnerem doszło do kłótni. W jej trakcie mężczyzna zachowując  się agresywne wykręcił  kobiecie ręce, złapał ją  za głowę i wielokrotnie uderzał nią o podłogę.  Następnie  opuścił mieszkanie.

Pokrzywdzona doznała  obrażeń  ciała   w obrębie  twarzy, w tym  w postaci złamania   kości nosowej , które  to spowodowało rozstrój jej zdrowia na czas powyżej 7 dni. Nadto doznała obrażeń w postaci stłuczenia  powłok  twarzy  oraz  krwawych podbiegnięć na przedramionach , kolanach i  stopach. Te  obrażenia  spowodowały rozstrój zdrowia na czas poniżej 7 dni.

Mężczyzna został zatrzymany 8 kwietnia 2018r. Przesłuchany  w charakterze podejrzanego nie  przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i  odmówił złożenia  wyjaśnień.

Wobec  podejrzanego prokurator zastosował  środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji , zakazu  zbliżania się do pokrzywdzonej  i  kontaktowania się z nią

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego Gdańsk –Północ w Gdańsku .

Zarzucone oskarżonemu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do  lat 5.