Akt oskarżenia w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa w Kwidzynie zakończyła postępowanie dotyczące wypadku drogowego, do jakiego doszło 21 kwietnia 2017 roku w miejscowości Górki.

Do zdarzenia doszło w późnych godzinach wieczornych na drodze wojewódzkiej Rakowiec-Kwidzyn. Kierujący samochodem marki Skoda Octavia 50-letni mężczyzna zjechał na przeciwległy pas jezdni i  zderzył  się z prawidłowo jadącym samochodem marki Opel Astra.

W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznały dwie osoby podróżujące samochodem Opel Astra,  28 letni kierowca  oraz  19 letnia pasażera,  będąca  w  siódmym miesięcy ciąży. Obrażenia, których doznali oboje spowodowały naruszenie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni. Natomiast w dniu 22 kwietnia 2017 roku kobieta urodziła martwe dziecko, którego zgon był  wynikiem  doznanego przez nią  urazu.

Jak ustalono,  kierujący Skodą  Octavia  znajdował  się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badania wykazały 2,24 % , 2,12 % oraz 1,9 % zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Umyślnie zatem naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

Prokurator zarzucił mężczyźnie  popełnienie przestępstwa z art. 177 § 2 k.k. w zb. z art. 177 § 1 k.k. w zw. z art. 178 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k., zagrożonego  karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Mężczyzna  przyznał się do popełnienia zarzuconego mu  przestępstwa.

Decyzją Sądu podejrzany został warunkowo tymczasowo aresztowany, to jest  do czasu wpłacenia  poręczenia majątkowego w kwocie  15 000 złotych.