Akt oskarżenia w sprawie wypchnięcia kobiety na jezdnię

Aktem oskarżenia została zakończona sprawa przeciwko 34 letniemu  mężczyźnie, który wypchnął kobietą na jezdnię. Postępowanie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Gdyni.

Do zdarzenia  doszło 28 września 2018 roku  w  Gdyni.

80 letnia pokrzywdzona stała przy przejściu dla pieszych. Sprawca,  bez powodu  popchnął ją.

Kobieta upadała na jezdnię doznając urazów w postaci stłuczenia twarzy oraz  kolana i  ręki. Obrażenia te  naruszyły czynności narządów jej  ciała na czas poniżej 7 dni, .

Z uwagi  na okoliczności zdarzenia, pokrzywdzona została bowiem wypchnięta na jezdnię, którą poruszały się samochody, była narażona na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty  życia   albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Mężczyźnie  zarzucono  popełnienie przestępstwa z  art. 157 § 2k.k. w zb. z art. 160 § 1 k.k. w zw.  z art. 11 § 2 k.k. zagrożonego   karą pozbawienia wolności do 3 lat.   Uznano również, że działał publicznie i bez  powodu, okazując  lekceważenie dla porządku prawnego.

W toku postępowania przygotowawczego przyznał się do popełnienia  zarzuconego mu przestępstwa. Złożył wyjaśnienia. Podał, że  nie potrafi wytłumaczyć swojego zachowania.  Był pod wpływem alkoholu.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego  w Gdyni II Wydział Karny.