Akt oskarżenia w sprawie znęcania ze szczególnym okrucieństwem

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa  w Starogardzie Gdańskim zakończyła postępowanie dotyczące oblania 47 letniej kobiety cieczą łatwopalną, a następnie  podpalenia jej.   

2 czerwca 2018 roku funkcjonariusze Policji zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań w Starogardzie Gdańskim, mężczyzna oblał swoją partnerkę perfumami, a następnie podpalił jej włosy.

56 letni mężczyzna został zatrzymany. W chwili zatrzymania znajdował się pod wpływem alkoholu.

Ustalono, że w  dniach  1 i  2 czerwca 2018 roku wszczynał  awantury. W ich trakcie  ubliżał kobiecie,  groził  jej pozbawieniem życia oraz bił ją po twarzy.

2 czerwca 2018 roku oblał ją  perfumami, a następnie zapalniczką podpalił  kobiecie  włosy.

Pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci oparzeń I i II stopnia zlokalizowanych w okolicy twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz nadpalenia włosów. Obrażenia te spowodowały u niej naruszenie czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 7 dni.

Mężczyźnie zarzucono popełnienie przestępstwa znęcania się, w tym że szczególnym okrucieństwem. Przesłuchany w charakterze podejrzanego  przyznał się do oblania i podpalenia kobiety. Wyjaśnił, że doszło do tego w trakcie sprzeczki. Zdenerwowało go zachowanie kobiety.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował  mężczyznę.

Przestępstwo znęcania ze szczególnym okrucieństwem  zagrożone  jest  karą  od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim.